Osiem lukrowanych historii o miłości, z happy endem

Osiem autorek współczesnej literatury obyczajowej i romansu złączyło siły i wydało publikację, w której w krótkich opowiadaniach przynoszą czytelnikowi gotowy, dobry nastrój na święta, roztaczając jego magięŚwiąteczna atmosfera

Osiem autorek współczesnej literatury obyczajowej i romansu złączyło siły i wydało publikację, w której w krótkich opowiadaniach przynoszą czytelnikowi gotowy, dobry nastrój na święta, roztaczając jego magię. “Miłość z widokiem na Śnieżkę” (https://www.taniaksiazka.pl/milosc-z-widokiem-na-sniezke-agnieszka-olejnik-p-1311699.html) łączy ze sobą ten sam motyw – zaproszenia na Wielki Bal Ducha Gór, który ma się odbyć w Sylwestra w bajecznej scenerii w Karpaczu. Zaproszenia są wysłane w osiem miejsc, pozornie ze sobą niezwiązanych i nie wiadomo kto za nimi stoi. Żadne z nich nie jest personalizowane, więc wychodzi na to, że pozornie każdy może je otrzymać. Czy szczęście faktycznie jest tak proste do zdobycia? Czy wystarczy się tylko rozejrzeć, by poprawić swój los?

Autorki nie stawiają w swoich opowieściach na przypadek, chociaż ten na pierwszy rzut oka gra w zaproszeniach ważną rolę. Trafiają w rożne miejsca – do biblioteki w gminnym ośrodku, wielkiej galerii handlowej, radia, a nawet jako nagroda w teleturnieju lokalnej telewizji. Los płata bohaterom rożne figle, niektórzy, owładnięci za wszelką cenę chęcią zdobycia zaproszenia nie zwracają uwagi na innych. Okazuje się, że koniec końców zaproszenia trafią do tych, którym naprawdę się należały, i to oni przeżyją prawdziwie magiczną przygodę.

Lekka historia z morałem

W zbiorze opowiadań nie musimy doszukiwać się ciężkiej, intelektualnej przeprawy. To lekka, bardzo prosta opowieść o ludziach i ich codzienności, problemach i bolączkach, które dotykają każdego z nas. Świąteczna atmosfera, która roztacza się w każdym z nich, pozwala czytelnikowi maksymalnie się zrelaksować i zatopić w lekturze, która z pewnością przyniesie happy end. Czasami takie historie są potrzebne, o tym, że wszystko skończy się dobrze, że życie nie składa się tylko z tego, co nas denerwuje i z czym musimy walczyć. Ważnym jest, że magia świąt według autorek faktycznie istnieje i przybiera na sile tylko wtedy, gdy sami w nią wierzymy i pozwalamy się jej porwać bez reszty.

Ważnym jest, że w każdym z opowiadań motywem głównym lub pozornie pośrednim jest miłość i chęć czynienia dobra. Wychodzi na to, że dobrym ludziom zdarzają się dobre rzeczy i powinniśmy w to jak najszybciej uwierzyć, bo tylko wtedy będziemy mogli czuć się tak szczęśliwi, jak bohaterowie, o których przeczytaliśmy. Te przykryte lukrem i bajkowym klimatem opowieści stanowią świetną odskocznię od codziennych spraw, pozwalają w pełni się zrelaksować, zwłaszcza przed rozpoczynającym się ferworem świątecznej gorączki zakupów, przygotowań i obowiązków. A może faktycznie skupić się w te święta tylko na tym, co ważne? Na miłości? To by były prawdziwie piękne, bajkowe święta!

Flower obraz autorstwa freepik - www.freepik.com