Trzymający w napięciu kryminał i rozterki detektywa

Daria Brzezińska prezentuje drugi tom z cyklu "Ada Czarnecka i Krystian Wilk".Plaga samobójstw

Daria Brzezińska prezentuje drugi tom z cyklu “Ada Czarnecka i Krystian Wilk”. Historia drugiego tomu rozpoczyna się w miejscu, w którym skończył się poprzedni. “Zaufasz mi” dotyczy dwójki tych samych detektywów śledczych, którzy po wydarzeniach z poprzedniej części marzą wyłącznie o odpoczynku (https://www.taniaksiazka.pl/zaufasz-mi-diana-brzezinska-p-1311463.html). Sprawa szczecińskich morderstw, w których oprawca upodobał sobie rudowłose kobiety (co dla Ady jest podwójnym nieszczęściem), został schwytany, a życie prywatne obojga detektywów mocno powywracane. Bohaterka pragnie wyjechać na trochę, by przemyśleć wszystko. jedyne czego jest pewna to to, że decyzja o rozwodzie jest nieunikniona. Pragnie zastanowić się na spokojnie, czy zbliżenie z Krystianem jest na pewno właściwym pomysłem. I kiedy już jest w trakcie realizacji swojego planu, odcina się praktycznie zupełnie od świata, zostaje na powrót zawezwana na szczecińską komendę. Okazuje się, że w mieście dzieje się coś dziwnego i tylko dwójka kryminalnych jest w stanie rozwikłać tę tajemnicę.

Ada i Krystian staną przed sprawą, której z pozoru nic nie łączy. W mieście coraz więcej ludzi zaczyna popełniać samobójstwo, z niewyjaśnionych przyczyn. Nic nie wskazuje na to, że postaci się znają, nie należą również do tego samego kręgu społecznego, mieszkają w różnych miejscach i nie mają wspólnych zainteresowań. Młoda kobieta z dwójką dzieci, dobrze radzący sobie biznesmen, nastolatka, starsza pani… Ich życia, z pozoru normalne i pozbawione dramatów nie wskazują na żadną z logicznych przyczyn. Detektywi dość szybko zdają sobie sprawę z tego, że samobójstwa są pozorowane, a za wszystkimi stoi o wiele większa zagadka i jeden człowiek, który cały czas jest o kilka kroków przed nimi.

Przeciwieństwa się przyciągają

Pomiędzy zbieraniem dowodów i poważną, profesjonalną pracą detektywistyczną, Ada i Krystian będą musieli również rozwikłać inną zagadkę – ich uczucia. Chaotyczna i znana z ciętego języka bohaterka i nader poukładany, oddany zawodowi pracoholik w jakiś niezrozumiały sposób znajdują do siebie pokłady uczuć, których z początku nie rozumieją i nie wiedzą w jaki sposób na nie reagować. Problem polega na tym, że Ada ma bardzo duże problemy z zaufaniem (co po lekturze pierwszej części jest zrozumiałe) i dodatkowo jest zdruzgotana śledztwem, które niedawno zakończyli. Jej powrót do pracy nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ nie jest w stanie się skupić. To właśnie Krystian otoczy ją opieką i przede wszystkim zda sobie sprawę z tego, co tak naprawdę czuje do dziewczyny.

Zbrodnia, goniąca zbrodnię będzie miała dość niekonwencjonalne zakończenie, z którego aż ciężko sobie wyobrazić jak można przeprowadzić wątki do kolejnej części. To kolejna z tajemnic, w którą czytelnik da się wciągnąć bez reszty.

Flower obraz autorstwa freepik - www.freepik.com